Muratlı Cemevi'nin Temeli Atıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Muratlı Cemevi inşaatının temeli Muradiye Mahallesinde törenle atıldı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın yanısıra ilçe belediye başkanları, Genel Sekreter Oral Karakaya, TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Cem Vakfı Genel Başkanı Erdoğan Döner ve diğer davetlilerin katıldığı temel atma töreninde ilk konuşmayı yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Oral Karakaya inşaat hakkında genel bilgiler verdi.

Karakaya, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Atatürk devrimlerinin ve laik cumhuriyetin yılmaz savunucusu olan alevi vatandaşların isteklerini çok önemsediklerini belirterek “Sözümü Hz. Ali'nin güzel bir sözüyle bitiriyorum, Allah sizi özgür yaratmışken başkasına köle olmayın” dedi.

Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, Cemevi için Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a teşekkür ederken Cem Vakfı Genel Başkanı Erdoğan Döner de bu vakıf inşaatının Türkiye’ye örnek olduğunu belirterek, “Hızır ayındayız, başkanımız hızır gününde bizim imdadımıza hızır gibi yetişti kendisine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Görev süremizin sonuna kadar verdiğimiz sözlerin hepsini tutacağız. Bundan sonra da 3-4 ay içinde Şarköy ilçemize de bir Cemevi temelinin inşaatının temelini atacağız. Çok kısa zamanda Süleymanpaşa ilçemizde yaptığımız okulu Milli Eğitime teslim edeceğiz. Atatürk’ün idealleri doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz. Bu projemiz Alevi vatandaşlarımıza hayırlı olsun “ dedi. Bin 450 metre kareli alana 4 kat inşaa edilecek olan ve yaklaşık 2 milyon 650 bin liraya mal olacak olan Muratlı Cemevi inşaatının yaklaşık 7 ay içinde tamamlanarak Muharrem ayına yetiştirilmesi planlanıyor.

Haber yazısı, Hürriyet  Haber sayfasından alınmıştır.

Fotoğraflar, Malatya Güncel sayfasından Alınmıştır.

16.02.17