Hakk’a Yürüyen Dede, Baba ve Kurucu Üyelerimiz, Ahde Vefa Gününde Anıldı

Hakk’a yürüyen Dede, Baba ve Kurucu Üyelerimiz, 24 Aralık Cumartesi günü halkın yoğun katılımı ile Yenibosna Cemevi’nde saygı ile anıldılar.

‘Ahde Vefa’ anma gününde;
CEM Vakfı Alevi İslam İnanç Hizmetleri Başkanı Ali Rıza Uğurlu Dede, CEM Vakfı Genel Başkan Vekili Hasan Sezgin, CEM Vakfı Genel Başkan Yardımcıları Hayrettin Derun, Yönetim Kurulu Üyemiz Hayati Doğan, Müdür Yardımcımız Hikmet Şahin, Alevi İslam İnanç Hizmetleri Başkan Yardımcısı Kubilay Hünkar Uğurlu Dede, Alevi İslam İnanç Hizmetleri Genel Sekreteri Serdar Gazi Karababa Dede, Alevi İslam İnanç Hizmetleri Dedelerimizden Veysel Kara Dede, İsmail Bayrak Hoca, Kadın Kolları Başkanımız Fadime Demir ve Yönetimi ile Gençlik Kollarımız yer aldı.

Yöneticilerimiz,
Vakfımıza ve yola hizmet eden tüm Dede, Baba ve Kurucu
Üyelerimiz için teşekkür konuşmaları yaptılar.
Ahde Vefa gününe katılan aile yakınlarına plaketleri yöneticilerimiz tarafından takdim edildi.
Aile yakınları yaptıkları konuşmalarda; Böylesine anlamlı bir günde yer aldıkları için onur duyduklarını ve anma gününü düzenleyen Vakfımıza ve Yöneticilerimize teşekkür ettiler.

Anmada konuşma yapan Alevi İslam İnanç hizmetleri Başkanı Ali Rıza Uğurlu Dede; Konuşmasına öncelikle Prof. Dr. İzzettin Doğan’ın anmaya katılanlara, aile yakınlarına ve tüm Canlarımıza selam ve sevgilerini ileterek başladı.
Yola hizmet eden Canlarımız ile ilgili anılarını paylaştı. Yaşamın sorgulanmasının, İnsan olmanın özüne varmanın gerekliliğine işaret etti.
Aileleri nezdinde;
Yola hizmet eden Vakfa hizmet eden tüm Dede, Baba ve Kurucularımızı şükranla ve rahmetle andığını belirtti.

Anma gününe nefesleri ile katkı sunan ve emek veren sanatçılarımız Ozan Uluçam Dede, Kenan Zede’ye ve Ahde Vefa gününe katılım sağlayan tüm Ailelerimize, Canlarımıza, hizmet eden her bir Canımıza teşekkür eder sevgi ve saygılarımızı sunarız.

CEM Vakfı Genel Merkezi