Anadolu Rock’unun Efsanesi, Erkin Koray'ı Kaybettik.

Anadolu Rock’unun efsanesi, bir çok şarkısı dillerde olan ünlü isim Erkin Koray akciğer rahatsızlığı sonucu 82 yaşında hayatını kaybetti.

 

Kanada’nın Toronto şehrinde yaşayan Anadolu Rock müziğinin efsanesi 82 yaşındaki Erkin Koray, hayatını kaybetti. Koray’ın akciğer rahatsızlığı yaşadığı biliniyordu.

Müzik dünyası bir duayenini kaybetti. İlerlemiş yaşına rağmen yaşam şekli, kıyafetleri ile gençlere taş çıkaran 82 yaşındaki sanatçı, uzun zamandır yaşadığı Kanada’nın başkenti Toronto’da hayatını kaybetti. Anadolu Rock ve Hard Rock müziğinin usta ismi Erkin Koray’ın ölüm haberi kızı Damla Koray’dan geldi. Damla Koray babasının ölümünün ardından “Babam… ‘Baba’mız… Canımın taa içi… Ben kızın, ve seni ‘baba’ deyip bağrına basan ‘canlar’, güzel enerjimizi, sevgimizi, saygımızı ve alkışlarımızı senden bir gün bile eksik etmedik, bundan sonra da etmeyeceğiz. Eserlerin dilimizde, aşkın kalbimizde yaşayacak, daima ve ilelebet. Dilerim bu dünyada bulamadığın barış ve huzuru, başka bir dünyada bulursun. Doğrusu hiç şaşmayan, tanıdığım en sağlam adam; Anadolu Rock’ın mucidi, sevgili babam… Benim için yaptıklarına minnettarım. Ne desem hakkını vermiş olmam. Eminim senin çocuklar’ da, ülkelerini, kültürlerini ve onlara layık gördüğün cumhuriyeti ileri götürmek adına yaptıklarına her zaman minnettar kalacaktır. Hakkını helal et. Seni çok ama çoook seven kızın, Damla.” sözleriyle duygularını dile getirdi.

ERKİN KORAY KİMDİR?... Haberin devamı için tıklayınız.